STARY, MŁODY SZCZECIN 5-7.07.2012r

STARY, MŁODY SZCZECIN   5-7 LIPCA 2012r                                                WARSZTATY FILMU ANIMOWANEGO Z IZABELĄ PLUCIŃSKĄ

Dzieci wraz ze swoimi dziadkami tworzą film animowany!
Szczecin łączy pokolenia i staje się bohaterem filmu.

Już na początku lipca stworzymy przestrzeń, w której dwa pokolenia Szczecinian pracować będą nad jednym  projektem. Zależy nam, aby młodzi i Ci nieco starsi wspólnie i twórczo spędzili kilka dni. Przygotowaliśmy warsztaty filmu animowanego, podczas których dzieci oraz ich dziadkowie wspólnie przygotują film o Szczecinie.  Mamy nadzieję, że wspólna praca nad filmem przyczyni się do nawiązania więzi międzypokoleniowej i podjęcia dialogu o współczesnym Szczecinie.

Warsztaty poprowadzi ceniona reżyserka filmów animowanych Izabela Plucińska, zdobywczyni wielu międzynarodowych nagród filmowych, w tym Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Warsztaty rozpoczną się 5 lipca i potrwają 3 dni. Weźmie w nich udział 20 osób, w tym dzieci powyżej 7 roku życia oraz ich dziadkowie lub opiekunowie powyżej 55 roku życia. Film przygotowany zostanie w klasycznej technice poklatkowej, stworzonej na podstawie zdjęć (klatek) wykonanych postaciom i scenografii. Głównym materiałem wykorzystanym do wykonania filmu będzie plastelina. W filmie pojawią się najbardziej charakterystyczne miejsca Szczecina, wybrane przez uczestników warsztatów. Film będzie promował nasze miasto i ukazywał miejsca ważne z punktu widzenia małego i dorosłego mieszkańca.             

Oficjalny pokaz filmu odbędzie się 7 lipca o godz. 18.00,  na który serdecznie  zapraszamy mieszkańców Szczecina. Po oficjalnej premierze film z warsztatów udostępniony będzie  w internecie.

Pokaz uświetni film Esterhazy w reż. Izabeli Plucińskiej. Esterhazy to polsko-niemiecki film animowany, będący adaptacją słynnej niemieckiej książki dla dzieci pod tym samym tytułem. Akcja filmu rozgrywa  się w 1989 roku w Berlinie, do którego przyjeżdża mały, wiedeński króliczek w celu znalezienia żony. Zamierza ją odnaleźć w króliczym raju, który stanowi mur berliński. Prawdziwe problemy nadejdą wraz z upadkiem muru i entuzjazmem oszołomionego tłumu. Historia opisana w filmie oparta jest na faktach historycznych. W rzeczywistości do 1989 roku, pilnie strzeżoną zieloną przestrzeń odgradzającą Berlin Zachodni od Wschodniego, beztrosko zamieszkiwały króliki. Zabawne przygody królika Esterhazego są metaforą wolności i przemian roku 1989.  W polskiej wersji głosów użyczają znani Polscy aktorzy m.in. Maciej Sztur, Wiktor Zborowski, Borys Szyc, Maria Peszek i Robert Więckiewicz. Do realizacji filmu reżyserka wykorzystała ponad 150 kg plasteliny. Nad filmem pracowała  ponad 3 lata.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach prosimy o kontakt pod nr tel. 515 269 741 lub mailowo  lassztuki@gmail.com

STARY, MŁODY SZCZECIN odbędzie się w Sali Kominkowej Klubu 13 muz. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp na warsztaty oraz oficjalny pokaz filmów jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Las Sztuki i Make it Funky Production. STARY, MŁODY SZCZECIN odbywa się w ramach kampanii społeczno-artystycznej sam JESTEŚ STARY!

PARTNERZY                                                      PATRONI MEDIALNI

                   

PROGRAM

05.07.2012    (czwartek)
09.30-10.00   powitanie uczestników
10.00-17.30   warsztaty filmu animowanego – prowadzenie Izabela Plucińska – Sala     Kominkowa, 13 MUZ
12.30-13.00   przerwa

06/07/2012     (piątek)
09.30-17.30   warsztaty filmu animowanego – prowadzenie Izabela Plucińska – Sala Kominkowa,13 MUZ12.30-13.00   przerwa
12.30-13.00   przerwa

07/07/2012    (sobota)
09.30-17.00   warsztaty filmu animowanego – prowadzenie Izabela Plucińska – Sala Kominkowa,13 MUZ
12.30-13.00   przerwa
18.00-19.30   powitanie gości, wprowadzenie, oficjalny pokaz filmu z warsztatów,          spotkanie z reżyserką, projekcja filmu Esterhazy w reż. Izabeli Plucińskiej (2009r), 25min.