Sex dla opornych reż. Iza Plucińska

Na początku kwietnia 2014 r. rozpoczęła się w Szczecinie produkcja najnowszego filmu  Izabeli Plucińskiej.  Film jest adaptacją sztuki teatralnej kanadyjskiej autorki Michele Riml, w całości ulepiony z plasteliny. Obraz filmowy  jest zabawną, pełną trafnych spostrzeżeń komedią o damsko-męskich relacjach, w której każdy może odnaleźć samego siebie. Plastelina, w której Izabela Plucińska specjalizuje się od wielu lat, pozwala na zabawę formą i wyjście poza realistyczne ramy. „Sex dla opornych” to niemiecko-polsko-kanadyjska koprodukcja filmowa.

W polskiej wersji językowej głosów udzielą Beata Zygarlicka i Konrad Pawicki. Zdjęcia do filmu odbyły się w Szczecinie i w Berlinie. W realizacji filmu uczestniczyli studenci  Katedry Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Postprodukcją filmu zajęli się Kanadyjczycy. Podczas dni zdjęciowych odbywających się w Szczecinie, nakręcony został making of, który obok dokumentacji działań, będzie promował Szczecin i województwo zachodniopomorskie. Premiera filmu przewidziana jest na drugą połowę 2015r.

Producentami filmu są  Clay Traces GbrNational Film Board of Canada oraz Fundacja Las Sztuki,. Film jest współfinansowany m.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Zachodniopomorski Fundusz Filmowy POMERANIA FILM. 

Partnerami strategicznymi projektu są 13 muz oraz Akademii Sztuki w Szczecinie.

W ramach pobytu Izy Plucińskiej w Szczecinie, zorganizowane zostały również warsztaty animacji dla dzieci i młodzieży. Warsztaty odbyły się w ramach działań organizowanych przez Fundację Las Sztuki w  galerii sztuki dla dzieci i młodzieży TWORZĘ SIĘ (www.tworzesie.pl)