Kampania „Przepraszam! Tworzę się”

„Przepraszam! Tworzę się.” to kampania dwuwymiarowa, o charakterze społecznym i artystycznym, stawiająca w centrum dziecko, skierowana zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych.

Staraliśmy się mówić w imieniu dziecka, aby zwrócić uwagę dorosłych na tych najmłodszych. Pragnęliśmy pokazać, że najważniejsze w rozwoju społecznym i emocjonalnym są pierwsze lata dziecka, które mają wpływ na całe jego późniejsze życie. Mamy nadzieję, że udało nam się wydobyć dziecięcą kreatywność i eksperymentować bez końca. Pomagajmy! Wspierajmy! Nie przeszkadzajmy to hasło, które  towarzyszyło naszym działaniom. Bawiliśmy się, rozwijaliśmy, odkrywaliśmy ale również poważnie rozmawialiśmy. W ramach kampanii odbyły się się liczne warsztaty (artystyczne i psychoedukacyjne), wystawy oraz spotkania, a także działania w przestrzeni miejskiej.

Kampania prowadzona była przez 15 miesięcy, od stycznia 2013 r. do marca 2014 r. Działała na wielu płaszczyznach, w świecie realnym i wirtualnym. Najważniejsze odsłony akcji:

  1. digital(dot)kids podczas festiwalu sztuki digitalnej digital_ia (01.2013 r.)
  2. Kierunek Szczecin – warsztaty animacji i film promujący The Tall Ships Races 2013 (02.2013 r.)
  3. Letnia odsłona kampanii podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych inSPIRACJE 2013/Genesis (08.2013 r.)
  4. Small Kids Races wystawa zaprojektowana przez dzieci, prezentowana na jeziorze Rusałka (07.2013 r.)
  5. Jesienna odsłona kampanii  podczas Festiwalu Sztuki Aktualnej 13 sphere (11.2013 r.)

Do współpracy zaprosiliśmy wielu cenionych artystów i specjalistów, na co dzień pracujących z dziećmi. Kampania społeczno-artystyczna „Przepraszam! Tworzę się.” towarzyszyła 9. Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Wizualnej inSPIRACJE 2013/Genesis

Honorową ambasadorką kampanii „Przepraszam! Tworzę się.” została artystka Joanna Rajkowska, jedna z najbardziej znanych,  współczesnych, polskich artystek

Informacje o kampanii dostępne na www.tworzesie.pl w zakładce Wydarzenia oraz na  profilu fb.

Organizatorami wydarzenia jest  Fundacja Las Sztuki oraz 13 muz.