To już dwunasta odsłona projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie” oraz kolejna przestrzeń twórcza realizowana w galerii TWORZĘ SIĘ. Tym razem malujemy, ale nieco inaczej niż zazwyczaj nam się to kojarzy. Będziemy „malować przestrzennie” tworząc dla odwiedzających instalacje i obiekty inspirowane techniką pop up. To technika rękodzieła polegająca na tworzeniu trójwymiarowych, przestrzennych konstrukcji papierowych, wykorzystywana najczęściej w rozkładanych książkach dla dzieci. Chcielibyśmy zaprosić dzieci i dorosłych do wspaniałego świata przestrzennej ilustracji, do zabawy formą, ruchomymi elementami oraz do odkrywania zaskakujących obrazków i historyjek ukrytych w okienkach naszej ogromnej kartki-ściany.
Tym razem do współpracy zaprosiliśmy m.in. Piotra Pauka (Mr Lump), znanego street-artowego twórcę, który przygotuje obiekt w formie, dużych, przeskalowanych książek, po których dzieci będą mogły się wspinać, chodzić, a nawet się w nich chować.
W malowanej przestrzeni znajdzie się również papierowa instalacja „Pop up In Boxes” zaprojektowana przez architekt Edytę Waszak. To instalacja otwarta, przygotowana do współtworzenia przez uczestników warsztatów oraz gości odwiedzających galerię. Każdy kto odwiedzi Malowany Plac Zabaw będzie mógł stać się twórcą nowej przestrzeni, zostając wg uznania malarzem lub konstruktorem, albo i jednym i drugim. Pop-up’owe instalacje będzie można potraktować jako inspirację do stworzenia własnych papierowych konstrukcji. Za pomocą papieru i kartonu oraz kilku przemyślanych cięć oraz zagięć będzie można stworzyć dowolną formę, budynek, a może nawet postać.
W nowej przestrzeni będzie też można malować piaskiem oraz bawić się w mieszanie kolorów na podświetlanym stole. Zadbamy o piękne książki wykonane w technice pop up oraz najnowsze publikacje z ruchomymi elementami i okienkami.
Od połowy grudnia w galerii będzie można malować światłem. W ramach festiwalu digital_ia, w przestrzeni galerii, powstanie praca, która zamieni latarkę w artystyczne narzędzie do tworzenia nowego rodzaju dzieł. Aby były to dzieła kolorowe trzeba będzie do światła dołożyć dźwięk. Warto zatem przy malowaniu śpiewać, aby w pełni wykorzystać potencjał świetlnego pędzla.
Malowany Plac Zabaw dedykowany jest dzieciom i młodzieży wieku od 5 do 13 lat.
Twórcy instalacji Malowanego Placu Zabaw:
Piotr „Lump” Pauk
Edyta Waszak
Robert Konopski
Budowa obiektu Mr Lump:
Marek Mierzejewski
Prowadzący warsztaty/animacje:
Ola Cieślak (ilustratorka)
Edyta Waszak (Koda Kids)
Łukasz Brandt (Rabbit Form)
Katarzyna Pawlikowska (artedukatorka)
Krzysztof Lubka (Kiosk Ruchu)
Kurator projektu:
Paulina Ratajczak (Las Sztuki)
————————–
WAŻNA INFORMACJA!
Wstęp na Malowany Plac Zabaw jest bezpłatny. Przy większej ilości osób (powyżej 6) obowiązuje rezerwacja terminu pod adresem: tworzesie@gmail.com
Prosimy również o zabieranie ze sobą OBUWIA NA ZMIANĘ.
————————–
PROGRAM
30.10.2016, godz. 14:00-16:00, Sala Kominkowa(13 muz)
POP UP IN BOXES – warsztaty z KODA kids, wiek uczestników: 9-13 lat
Prowadzenie: Edyta Waszak (Koda Kids)
06.11.2016 godz. 12:00, TWORZĘ SIĘ
Oficjalne otwarcie Malowanego Placu Zabaw
12.11.2016, godz. 12:00-14:00, TWORZĘ SIĘ
POP UP IN BOXES – warsztaty z KODA kids,wiek uczestników: 9-13 lat
Prowadzenie: Edyta Waszak (KODA Kids)
26.11.2016, TWORZĘ SIĘ
godz. 10:00-11:30, wiek uczestników:7-9 lat
godz:12:00-13:30, wiek uczestników: 10-13 lat
Warsztaty z ilustratorką Olą Cieślak
10.12.2016 godz. 12:00-13:00, TWORZĘ SIĘ
Warsztaty plastyczne w ramach Malowanego Placu Zabaw, wiek uczestników: 6-8 lat
Prowadzenie: Katarzyna Pawlikowska
17.12.2016 godz. 11:00, TWORZĘ SIĘ
Warsztaty z 3Doodler, wiek uczestników: 8-10 lat
Prowadzenie: Łukasz Brandt (Rabbit Form)
ZAPISY: tworzesie@gmail.com, w tytule wiadomości prosimy podać nazwę warsztatów. Liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp wolny!
Malowany Plac Zabaw odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Koncepcja opiera się na wykreowaniu i udostępnieniu mieszkańcom Szczecina oraz regionu interaktywnych przestrzeni twórczych nawiązujących do różnych dziedzin sztuki. Przygotowaniem „placów” zajmują się zaproszeni do projektu artyści, młodzi mieszkańcy miasta i regionu oraz lokalni animatorzy.
Projekt dofinansowany jest ze środków Miasta Szczecin oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, 13 muz.
Patroni: Kurier Szczeciński, miastodzieci.pl, Qlturka.pl, Szczecin Główny, Szczecin Blog, Rozwiń Skrzydła, elewatorkultury.org, Szczecin dla dzieci, wszczecinie.pl
Miejsce: TWORZĘ SIĘ, pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin (13 muz, wejście od ul. Tkackiej )
Szczegóły: www.tworzesie.pl, FB